Ó és új

2013. október 24., címkék: bódiss tamás, egyházzene, énekeskönyvi bizottság, új énekeskönyv, konferencia

Ót és újat össze kell hozni, határozta meg Fekete Csaba, a Magyar Református Énekeskönyv bizottságának elnöke az új református énekeskönyv létrehozásához szükséges mottót, a Megőrzés és megújítás konferencia megnyitóján október 24-én. A háromnapos, előadásokkal, nyílt nappal tarkított tudományos összejövetel a Magyarországi Református Egyház Zsinati Székházának dísztermében hangversennyel kezdődött. A rendezvény célja, hogy egyházunk széles közösségében felhívják a figyelmet a készülő énekeskönyvre, bemutatva az eddig kialakult elképzeléseket.

Előtérben az énekeskönyv megújítása

2013. október 17., címkék: egyházzene, reformátusok lapja, énekeskönyvi bizottság, konferencia, bódiss tamás

Négy éve zajlik új énekeskönyvünk előkészítő munkája. A Zsinat által életre hívott Énekeskönyv Bizottság október 24–27. között Budapesten rendez konferenciát az új énekeskönyv témakörében Megőrzés és megújítás címmel. A program érdekes színfoltja lesz a mai európai énekeskönyvek bemutatása. Bódiss Tamást, az Énekeskönyv Bizottság előadóját és a konferencia szervezőjét erről is kérdeztük.

Egy új énekeskönyv reményében

2010. február 24., címkék: zsinat, tarr zoltán, énekeskönyvi bizottság, Hírek, új református énekeskönyv

Megalakult a Magyarországi Református Egyház Énekeskönyv Bizottsága. A nyolctagú testület feladata, hogy megkezdjék a leendő új énekeskönyv előkészítésének munkálatait.